Наприкінці травня громадськості буде презентований новий державний стандарт початкової школи. Передбачається, що у наступному навчальному році у 100 українських школах буде запроваджений пілотний проект інтегрованого навчання першокласників.
За словами міністра освіти Лілії Гриневич, початкова освіта має відповідати віковим особливостям дітей.
«Для дітей природно-відповідний спосіб так званого «інтегрованого навчання» і сприйняття світу через діяльність, зокрема, через гру на ранньому етапі навчання – у шестирічному віці, а далі через діяльнісне навчання», – зазначила Лілія Гриневич.
Вона зазначила, що кожен день у початковій школі буде тематичним.
«Наприклад, якщо тема дня «весняні першоцвіти», то читання, природознавство, мистецтво, математика мають крутитися навколо цієї теми. Це сприяє розвитку інтегрованого сприйняття світу у дитини», – сказала міністр.
Окрім цього, вчителі мають опанувати інші форми роботи з дітьми, управління класом.
«Як сьогодні виглядає перший клас, де сидять шестирічні діти? Вони повинні склавши руки, просидіти за партою як мінімум чотири уроки, що абсолютно не відповідає природним властивостям дітей цього віку і починає їх психологічно ламати. У дітей, навпаки, треба розвивати допитливість до світу. Їм треба дати радість пізнання. Це можна зробити лише через діяльнісне навчання. А це передбачає, що діти разом роблять проекти, частіше виходять на вулицю, пізнають довколишній світ», – наголосила міністр освіти Лілія Гриневич.
|